Szlaki Turystyczne

Bogata sieć różnego rodzaju szlaków turystycznych....

Najatrakcyjniejsze szlaki turystyczne

Trolltunga

„Język trolla”, czyli kilkunastocentymetrowy płaski głaz wiszący 700 metrów nad jeziorem Ringedalsvatnet. Norweska atrakcja zajmująca czołowe miejsca w rankingach najchętniej odwiedzanych miejsc. Trasa na Trolltunga jest dość trudna, jednak czekające na nas widoki po pokonaniu tej trasy są niewątpliwie warte wysiłku i rekompensują nam prawie 10 godzin pieszej wędrówki.

Skomakarnibbå

Skalna półka znajdująca się 700 metrów nad Jøsenfjorden do której prowadzi najbliżej położony obok Hjelmeland szlak. Idealny dla miłośników pieszych wędrówek, którzy przyjeżdżają tu, aby uciec od stresu życia codziennego i cieszyć się pięknem górskiej przyrody.

Preikestolen

Najbardziej rozpoznawalne miejsce w południowo-zachodniej Norwegii, uznawane za jeden z najpiękniejszych punktów widokowych na świecie. Półka skalna zawieszona 604 metrów nad Lysefjordem, w okręgu Rogaland z której roztacza się zachwycająca panorama sprawia, że nie możemy przestać podziwiać tego miejsca. Trasa na Preikestolen nie jest trudna, a stojąc lub siadając na krawędzi ambony nie sposób nie poczuć deszczyku emocji.

Kjerag

Góra ze szczytu której rozciąga się zachwycający widok na Lysefjord – jeden z najpiękniejszych norweskich fiordów. Znajdujący się na niej słynny kamień zaklinowany pomiędzy dwoma skalnymi ścianami przyciąga co roku mnóstwo turystów szukających mocnych wrażeń. Wejście na Kjeragbolten zawieszony nad ponad 1000 metrową przepaścią dostarcza niepowtarzalnych emocji i sporej dawki adrenaliny. Zachwytom nad urokiem tego miejsca nie ma końca, sprawdź sam !